Laminant ve Parkelerin Üzerine Bırakmak Yeterli: Evdeki Karıncaları Tamamen Yok Ediyor

Çalışkanlıkları ile bilinen karıncalar, yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok evde istenmeyen görüntülere neden olabiliyor.

Evlerde özellikle parkelerin üzerinde görünen karıncalar, gıda artıklarının etrafında toplanmakta. Bilgisayar başında yenilen yemek kırıntıları, biz fark etmesek bile odanın çeşitli yerlerine dökülebiliyor. Bu alanları hedefleyen karıncalar, kısa sürede onlarca hale gelerek odanın etrafına yayılmakta.

LİMON

Peki evimizdeki karınca istilasından kurtulmanın en basit ve etkili yolunun limon olduğunu biliyor muydunuz?

Bir limonu ortasından ikiye ayırmak ve karıncaların sık görüldüğü alanın duvar diplerine yerleştirmek evi karınca istilasından korumak için mükemmel bir çözüm sunuyor. Limon etrafında büyük bir rahatsızlık yaşayan karıncalar, bölgeden uzaklaşmak zorunda kalıyor.

Konulan limonun birkaç gün içerisinde kurumasıyla birlikte, yeni limon koymak alanda karınca istilasının devam etmemesi için oldukça önemli.

ELMA SİRKESİ

Karıncalarla mücadele için etkili olan bir diğer yöntem ise elma sirkesi olarak biliniyor. Sirkenin içinde bulunan asetik asit ve beraberinde bulundurduğu keskin koku, karıncaları evden uzaklaştırmak için muhteşem bir etki sunmakta.

Evdeki karıncaların kökünü kurutmak için bir sprey şişesine su ve elma karışımı hazırlamanız gerekmekte. Sonrasında ise bu şişeyi karıncaların göründüğü alanlara püskürtün. Ayrıca evin giriş noktalarına ve karıncaların göründüğünü alanlara sirke spreyinden serpiştirmeniz etkili olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x